KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4242035
nr 424 2035
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 2 st, 'Fjällfors, Bäverdalen', signerad, 23x31. 'Kålåsen', 19x28
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason